Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/footer_tagi.php) is not within the allowed path(s): (/home/marcoml1/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/marcoml1/domains/ivkrol.albumio.pl/public_html/modules/footer.php on line 3

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/footer_ulubione.php) is not within the allowed path(s): (/home/marcoml1/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/marcoml1/domains/ivkrol.albumio.pl/public_html/modules/footer.php on line 6

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/footer_kontakt.php) is not within the allowed path(s): (/home/marcoml1/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/marcoml1/domains/ivkrol.albumio.pl/public_html/modules/footer.php on line 9

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/galerie_menu.php) is not within the allowed path(s): (/home/marcoml1/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/marcoml1/domains/ivkrol.albumio.pl/public_html/modules/blog.php on line 16

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/art_polecane.php) is not within the allowed path(s): (/home/marcoml1/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/marcoml1/domains/ivkrol.albumio.pl/public_html/modules/blog.php on line 17
IVKról®

Z bloga fotografa

LESIO
LESIO
Nasz Przyjaciel Lesio uległ wypadkowi. Potrzebna jest pomoc finansowa . Lesia , a w zasadzie Kapłanka znam od wielu lat .Praktycznie raz w roku widzimy się na zlocie olsztyńskim . Dwa lata temu przegadaliśmy całą noc . Dużo opowiadał mi o swoim życiu i o tym , że właśnie spaliła mu się chałupa .Warto w tym miejscu wspomnieć , że Lesio to nie kto inny jak Krasnal z 'Mistyków i Narkomanów ' - legendarnej już dzisiaj książki Wojciecha Tarzana Michalewskiego .Z książki możemy się między innymi dowiedzieć , że Krasnal przez kilka lat zarabiał na Bramie Floriańskiej , grywając na gitarze . Ja Krasnala poznałem w Jarocinie siedział na Rynku i grał . Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i do zobaczenia w Olsztynie .
Dodano: 27 listopad 2011 r.
LESIOczytaj dalej
WERNISAŻ
WERNISAŻ
Dodano: 24 luty 2013 r.
WERNISAŻczytaj dalej
WERNIZAŻ
WERNIZAŻ
Inny Śląsk w Tarnowskich Górach udostępnił mi ścianę i stało się .
Dodano: 24 luty 2013 r.
WERNIZAŻ czytaj dalej
Tu i Teraz
Tu i Teraz
Nie mogłem sobie odpuścić takiej wystawy , oj nie mogłem . W końcu do Krakowa kamieniem dorzucić . Ktoś zapyta , czy warto było pojechać , odpowiem oj warto , warto . Krystian Bielatowicz powiedział - ' oglądając dobre zdjęcia innych rozwijamy się sami ' .
Dodano: 24 styczeń 2012 r.
Tu i Terazczytaj dalej
KAZIMIERZ
KAZIMIERZ
Na krakowskim Kazimierzu nawet kawa inaczej smakuje . Lepiej , smaczniej .Warto by było wybrać się na dłużej , tylko pogoda .. . ta nie dopisuje . Nic trzeba będzie jeszcze poczekać . . . pogoda zmienną jest .
Dodano: 19 styczeń 2012 r.
KAZIMIERZczytaj dalej
PORTRET MENTALNY
PORTRET MENTALNY
Pod wiaduktem go spotkałem dzisiaj . Pod wiaduktem w Bytomiu - Karbiu . Zbiera na pobliskich torach kolejowych węgiel . Bardzo sympatyczny człowiek . Poprosił o papierosa i tak usiadłem z nim i razem zapaliliśmy . Gdy zobaczył aparat poprosił o zdjęcie .Kiedy wyświetliłem mu obraz zapytał czy mam córkę .Kiedy usłyszał , że tak powiedział - to pokaż jej to zdjęcie . Jeszcze jej nie pokazałem ale zrobię to .
Dodano: 17 styczeń 2012 r.
PORTRET MENTALNYczytaj dalej
BĘDZIN
BĘDZIN
Byłem tam rok temu z grupą foto-amatorów . Dzisiaj wróciłem sam . Nic się nie zmieniło , ciągle ten sam opuszczony kawałek ziemi . Nikt nie porządkuje , nikt nie dba o to miejsce . Jakoś nie mogę tego zrozumieć .
Dodano: 16 styczeń 2012 r.
BĘDZINczytaj dalej
STREET FOTO
STREET FOTO
Oj zawsze mam kłopot , czy dana fotografia to już street foto , czy może coś co nie da się sklasyfikować . Oglądam , przeglądam zdjęcia uznanych fotografów by nabrać obycia w temacie , by jakoś się pozytywnie rozwijać . Spodobało mi się to co powiedział Krzysztof Bielatowicz przyrównując street foto do teatru . Nie znamy scenariusza ale powinniśmy przewidzieć to co się wydarzy . Lubię street foto - lubię za tą prostotę . Lubię za ten jeden jedyny moment , który staje się następnie ulicznym dokumentem .
Dodano: 15 styczeń 2012 r.
STREET FOTOczytaj dalej
KOLONIA ZGORZELEC
KOLONIA ZGORZELEC
Jest takie miejsce wyjątkowe , pomiędzy Bytomiem a Chorzowem . To Kolonia Zgorzelec . Miejsce to ulokowało się wśród pól . Kiedyś tętniące życiem osiedle robotnicze dzisiaj miejsce skazane na wymarcie .Jedynie kilka robotniczych familoków pozostaje zamieszkanych , pozostają one pod opieką Konserwatora zabytków . Reszta - ponad dwadzieścia ledwo co stoi , a właściwie to nie wie w którą stronę się przewrócić .
Dodano: 13 styczeń 2012 r.
KOLONIA ZGORZELECczytaj dalej
POSĘPNY DZIEŃ
POSĘPNY DZIEŃ
Kolejny posępny dzień . Trochę śniegiem posypało , a zaraz potem deszcz .Nic nie można zaplanować . Nie można się dalej ruszyć .Tylko deszcz , szaro i ciemno . Już mnie ta pogoda powala .A tak chciałbym ruszyć z aparat gdzieś dalej . Ile to jeszcze potrwa ??
Dodano: 10 styczeń 2012 r.
POSĘPNY DZIEŃczytaj dalej
FOTOGRAFIA
FOTOGRAFIA
Fotografia jest sztuką . Tworzą ją Artyści , często ludzie po Akademiach Sztuk Pięknych , czy innych mądrych Szkołach i Kursach . Ja . Nie - nie jestem . I nigdy nie będę .
Dodano: 8 styczeń 2012 r.
FOTOGRAFIAczytaj dalej
MIEJSCE OPUSZCZONE
MIEJSCE OPUSZCZONE
Ze dwa lata temu to było . Zupełnie przypadkowo trafiłem do opuszczonego Domu Dziecka . Budynek jak każdy inny . Pokoje sypialne , sala telewizyjna , gabinet dyrektora , stołówka i kuchnia . Wszystko normalnie , jedynie pustka i jeszcze raz pustka rzucała się w oczy . Wszędzie czysto i posprzątane .I wszystko było ok , do momentu kiedy trafiłem na strych . I tu ku mojemu zdziwieniu spotkałem Pierrota . Patrzył na mnie tym swoim smutnym wzrokiem i chyba nawet był żdziwiony moją obecnością .A Pierrot to postać smutna . Spotkałem się nawet z opinią , że przynosi on nieszczęście . I przypomniały mi się kiedyś przeczytane słowa - 'Dlaczego cyrk nie jest sztuką , przecież tak naprawdę nigdy się nie dowiesz , zadufani w sobie poeci , jak smakuje prawdziwy dramat , kiedy upada tańczący na linie , zręczny akrobata . Trociny areny pachnące potem koni i krzywym krokiem klowna przytulają jego twarz , gdy publiczność pęka ze śmiechu nad klęską , której nikt nie poświęci wiersza' .
Dodano: 7 styczeń 2012 r.
MIEJSCE OPUSZCZONEczytaj dalej
FOTOGRAFIA ANALOGOWA
FOTOGRAFIA ANALOGOWA
Z przyjemnością przeczytałem 'O TYM , JAK FOTOGRAFIA ANALOGOWA PRZYNIOSŁA MI ULGĘ 'autorstwa Andrzeja Podstawczyńskiego w ZAWSZE KWADRAT . Analog , czy cyfra - oto jest pytanie . Wielu znudziły się kolory cyfrowe i dlatego przeszli na analog , inni twierdzą , że tylko film nada fotografii tego specyficzne klimatu .Jeszcze inni bo lubią zamykać się w ciemni . A przecież nie ważne jakim aparatem pracujemy , bo jak gdzieś przeczytałem na końcu i tak jest obrazek . Wychodząc z domu zawsze mam ten sam problem - co zabrać - cyfrę , czy analog . Może kiedyś będę umiał sam sobie określić w 100% . A może zostanie tak jak jest i cyfra i analog .
Dodano: 7 styczeń 2012 r.
FOTOGRAFIA ANALOGOWAczytaj dalej
BAZA LUDZI UMARŁYCH
BAZA LUDZI UMARŁYCH
Byli inni , chciałem i . . . zobaczyć z bliska , dotknąć miasta opuszczonego a w zasadzie przymusowo wysiedlonego . Pojechałem do Prypeci miasta - sypialni elektrowni atomowej w Czarnobylu . To co w pierwszej chwili zobaczyłem , to co rzuciło mi się w oczy to graf na pobliskim murze . Graf przedstawiający dwa tańczące duszki , podobno projekt artystyczny francuskiego artysty . Ten graf towarzyszył mi podczas kilkugodzinnego spaceru po tym miasteczku . Byłem zupełnie sam i gdzieś tam za plecami ciągle miałem te dwa tańczące duszki . Ciągle mi towarzyszyły również wtedy kiedy usiadłem przy fortepianie znalezionym w wysiedlonym mieszkaniu . Tak sobie dzisiaj , po latach myślę , że to dobre duszki . Duszki przypominające o dramacie który spotkał ludzi mieszkających w tym pięknym miejscu .Zdjęcie duszków gdzieś zaginęło , ale ciągle . . . mam je w pamięci . http://wiadomosci.wp.pl/gid,11060675,title,Czarnobyl-24-lata-pozniej,galeria.html
Dodano: 5 styczeń 2012 r.
BAZA LUDZI UMARŁYCHczytaj dalej
MOJA FOTOGRAFIA
MOJA FOTOGRAFIA
Zadano mi kiedyś pytanie , co to jest fotografia ? Zacząłem mówić , tłumaczyć , że fotografia to nic innego jak światło . Światło które komponuje i które wydobywa obraz , które wreszcie kreuje rzeczywistość zastaną .Aby jednak nie kontynuować tematu zacząłem opowiadać o mojej fotografii . A moja fotografia to to co mam w głowie . To te proste analogowe obrazy które moja pamięć zarejestrowała . Zapytano mnie wreszcie po co fotografuję ? Odpowiedż moja była błyskawiczna - bo nie umiem ani rysować , ani malować .I dlatego jedynym medium jakie mi pozostaje jest aparat fotograficzny . Aparat którego się ciągle uczę i który potrafi mnie zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie .Patrząc na świat przez wizjer moich aparatów staram się rejestrować to co obok mnie , to co rzeczywiste , zastane a nie reżyserowane .Staram się tworzyć obrazy przy użyciu minimum środków .Mam oczywiście świadomość , że pewnych reguł nie mogę ignorować . Wiem na pewno , że kompozycja obrazu powinna współgrać z treścią . To jest ten pierwszy krok do uzyskania obrazu czytelnego . Tego można się nauczyć .Mam zawsze jeden i ten sam dylemat , czy stworzony obraz nie będzie nudny . I tego na żadnym kursie fotografii się nie nauczę . Chciałbym tworzyć obrazy które będą widza zatrzymywały na dłużej , które będą zapadały w pamięci oglądającego . Może kiedyś tą cechę posiądę . Może kiedyś te moje proste pokazywanie rzeczywistości zapadnie komuś w pamięci .Człowiek , miasto , ulica to jest mój temat i wszystko to co na moich obrazach zobaczysz nie stało się w innym świecie jak ten w którym przyszło nam żyć .
Dodano: 4 styczeń 2012 r.
MOJA FOTOGRAFIA czytaj dalej
JEDNO ZDJĘCIE . . . KILKA HISTORII . . . .
JEDNO ZDJĘCIE . . . KILKA HISTORII . . . .
Jedno zdjęcie . . . Kilka historii . . . - to zbiór starych często nikomu nie potrzebnych fotografii . A zaczęło się od przypadkowego znaleziska . Był rok 2008 , opuszczona oficyna budynku mieszkalnego w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich . To tam w jednym z opuszczonych mieszkań , w starej szafie znależliśmy 10 starych fotografii . Do kogo wcześniej należały nie wiemy .To przypadkowe znalezisko dało początek naszej kolekcji .Posiadamy aktualnie ponad 200 starych zdjęć . Wśród tego zbioru są i te ze starej szafy jak i inne znalezione na podwórkowym śmietniku czy otrzymane od przypadkowo poznanych ludzi . Każde z tych zdjęć to jakaś historia . Próbujemy dociekać gdzie i przez kogo zostały wykonane .Często ustalamy z jakiego atelie pochodzą . W naszych dociekaniach jest nam pomocne krakowskie Muzeum Historii Fotografii. Zachęcamy do zbierania i kolekcjonowania starych fotografii .
Dodano: 4 styczeń 2012 r.
JEDNO ZDJĘCIE . . . KILKA HISTORII . . . .czytaj dalej
Polecane galerie
Dodano: 4 listopad 2011 r.
zobacz więcej
© 2019 - IVKról® Blog  |  Mapa strony  |  Poleć stronę Twoja galeria: Albumio      Realizacja: Marcom Interactive